APPOINTMENT OF MEMBERS TO THE STATE BOARD OF EXAMINERS

Annotate this Case

APPOINTMENT OF MEMBERS TO THE STATE BOARD OF EXAMINERS
2014 OK 5
Decided: 01/30/2014

THE SUPREME COURT OF THE STATE OF OKLAHOMA

NOTICE: THIS OPINION HAS NOT BEEN RELEASED FOR PUBLICATION. UNTIL RELEASED, IT IS SUBJECT TO REVISION OR WITHDRAWAL.

RE: APPOINTMENT OF MEMBERS TO THE STATE BOARD OF EXAMINERS OF CERTIFIED COURTROOM INTERPRETERS

O R D E R

Pursuant to section 1701 of title 20 of the Oklahoma Statutes, the following are appointed to serve on the State Board of Examiners of Certified Courtroom Interpreters:

Honorable Cindy Truong, this term shall begin February 1, 2014, and
shall expire February 1, 2019;
Jason King, this term shall begin February 1, 2014, and shall expire
February 1, 2018;
Joni Bice; this term shall begin February 1, 2014, and shall expire
February 1, 2017;
Cam Ly, this term shall begin February 1, 2014, and shall expire
February 1, 2016;
Linda Dyer, this term shall begin February 1, 2014, and shall expire
February 1, 2015.

All subsequent terms shall be for five years. The duties and responsibilities for this office are defined in chapter 23 of title 20 of the Oklahoma Statutes.

DONE BY ORDER OF THE SUPREME COURT this 30th day of January, 2014.

/S/CHIEF JUSTICE